CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
z rodiny Carcassonne


téma založeno uživatelem Mato - 1.3.2015, 12:49 |

...
Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
Chmura 1 Eldenroot 4 LukyBil 3 Mato 4 peťul 1
#1
Ahoj,
chcem sa spýtať na hry z "rodiny Carcassonne". Zaujímalo by ma, či okrem modrého Carcassonne si kupujete aj iné hry z tejto "rodiny" (Lovci, Zima, Objevitelé, Mayflower, Archa, atď)? U mňa sa Carc. zapísal predovšetkým ako stredovek, a tak tie iné varianty (z rodiny), ako by nemali tú - pre mňa, správnu atmosféru. Ale zase na druhú stranu, tie ostatné hry zase majú iné, dobré, mechanizmy. Tak neviem. Ako to "znášate" vy?

dík
#2
Já osobně jsem měl Hrad a Lovci a sběrači. Hrad mi přišel dost nepovedenej a nelíbil se mi a tak šel z domu po pár týdnech (kupoval jsem si ho stejně jen z důvodu, že obsahoval Řeku I.). Lovci a sběrači byli o poznání lepší, ale jak píšeš, tak Carcassonne mám zažitý jako středověk a proto je pro mě jasnou volbou modrý Carcassonne :) a není se čemu divit, vždyť to dokazuje i množství rozšíření a popularita v komunitě!
Odpovědět
#3
Hm.. tak to presne vnímam aj ja... A čo Zimná krajina?
Odpovědět
#4
S tou bohužel nemám zkušenost... je to vlastně klasický modrý Carcassonne jen s jiným designem kartiček - bohužel více nevím, zdali jsou nějaké odlišnosti v pravidlech, tak to jsem nezkoumal - pokud máš zájem, tak pravidla seženeš zde v sekci ke stažení a můžeš se sám kouknout co je jiného.
Odpovědět
#5
Ja som zimu raz hral a i keď všetko sedí - pravidlá, mechanizmy... napriek tomu mi to nejako nesadlo. Vlastne ide len o ten dojem. Je to subjektívne. dík za reakcie
Odpovědět
#6
Já si "Zimu" koupím v dubnu (k narozkám) a asi vytvořím předělové kartičky zkombinujua ji s "normálním" Carcassonnem jako nový biom.
Odpovědět
#7
Tiež som o tom spojení rozmýšľal, ale vadil by mi ten kontrast
Odpovědět
#8
(1.3.2015, 13:25)LukyBil Napsal(a): Já si "Zimu" koupím v dubnu (k narozkám) a asi vytvořím předělové kartičky zkombinujua ji s "normálním" Carcassonnem jako nový biom.

No, a jak chceš vyřešit ty přechody při hře když se náhodně vytahují kartičky a každá hra je jiná?
Odpovědět
#9
Karta bude napůl zimní a napůl klasická. Pro představu úplně v pravo bude mít karta normální (světle zelenou) barvu, postupně bude barva tmavší, místy se sněhem a cca centimetr od levé strany bude karta zasněžená.
[-] 1x   Chmura
Odpovědět
#10
No to je mi jasné, ale jak docílíš toho že ti bude pasovat + že si ji vytáhneš na konci? ;)
[-] 1x   Chmura
Odpovědět




Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)