CarcassonneCZE @CarcassonneCZE Discord RSS

Vítejte na fóru věnovanému deskové hře Carcassonne! x


Avatar
DÍLNA Jak máte uložené své CARCASSONNE?


téma založeno uživatelem Chmura - 12.2.2022, 15:19 |

...
Uživatele, kteří přidali do tohoto tématu příspěvek: [ZRUŠIT filtrování příspěvků]
alienated182 1 Bumsakalaka 7 Chmura 8 Den Ozzy 1 Eldenroot 1 Fanny 2 hepyno 3 Kamzik 3 Krispe157 1 Kroli 1 Mati 7 Mrs.nick 7 Sandrus90 6 Scott 1 šmoula 6 tdriling 1 xwinte00 1
#1
Jak máte uložené své CARCASSONNE?

-Na Carcassonne Central mě velice zaujalo toto téma! A zajímalo by mě jak máte uloženou svoji Carcassonne sbírku. Myslím, že by to mohlo být velice přínosné pro všechny zde na fóru a každý by se zde mohl inspirovat, nebo si případně i vybrat některý s předkládaných nápadů jak na to!
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 A samozřejmě, když jsem si to takhle pěkně vymyslel, tak budu první s ukázkou krabice na Moje Carcassonne 2!

Chmurova krabice na Carcassonne 2

-Na uložení jsem použil Krabici od Big boxu 6 z roku (2017), protože má krásnou stylovou modrou barvu a samozřejmě obrázky k této edici hry. Odstranil jsem vnitřní plastový insert a vyrobil nové přepážky z 2 mm kartonu, které jsem ještě polepil C2 motivem.

-Jako další v pořadí, přišla na řadu "dvoupatrová" krabice , která je převážně určena na všechny figurky. Já jsem se rozhodl pro sadu figurek pro 8 hráčů a do krabice jsem navíc přidal ještě sadu plastových matných figurek. Samozřejmě jednotlivé sady figurek mají své menší krabičky, které jsem vyrobil s papírových insertů z krabic od rozšíření a základní hry.

-Ještě na dno krabice přišly nalepit průhledné samolepky se symboly jednotlivých rozšíření a to k usnadnění pro pozdější orientaci, kam se kterou krabičkou s kartičkami.

-Samozřejmě, že jsem ponechal i část krabice na umístění "Věže" zásobníku na kartičky. Do zbylého místa jsem umístil krabičku na zbytek věcí a žetony.


ODKAZ na polep vnitřních částí krabice:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



ODKAZ na krabičky na uložení jednotlivých rozšíření:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



ODKAZ na samolepky:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



Doufám, že se vám moje krabice bude líbit a moc se těším na vaše další příspěvky! Mrknutí  

Přiložené soubory Miniatury
                   
Chmura Zelený meeple
#2
Krásná práce Mati! Lepšíš se box od boxu k lepšímu a více a propracovanějšímu! Jen tak dál! Palec nahoru Palec nahoru Palec nahoru
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   adahy, Mati
Odpovědět
#3
Myslím, že se nemáš za co omlouvat!
 Každý má svoje Carcassonne uložené tak jak mu to vyhovuje a toto téma slouží jen k inspiraci jak to může třeba vypadat. Mrknutí
Chmura Zelený meeple
[-] 2x   Sandrus90, Skubin
Odpovědět
#4
K Safari doporučuji opatřit i sáček na žetony, moc se nám doma osvědčil.

ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



 -Hezké uložení herního materiálu! Palec nahoru
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#5
Tak to je opravdu nádhera! Šokován

 -Kam se hrabe HIG se svýma krabicema...
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Mati
Odpovědět
#6
Ahoj, doporučuji projít toto téma, kde nalezneš více možností...

-Každý tento problém řeší po svém. Někdo preferuje krabičky druhý ne, někdo má vše pohromadě a další má raději vše po hře rozdělené...

-Dál hraje roli množství herního materiálu a podle toho se bude odvíjet i velikost krabice ve které bude vše uloženo... takže každý insert je individuální...

-Nicméně budeš-li chtít uložit například jen Big box nějaká možnost by tu byla!

1) Německý HIG nabízí například tento insert který se vejde do krabice od základní hry a pojme kompletní Big box!
    ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



2) Zde na fóru lze najít krabičky na základní hru a každé rozšíření které je v Big boxu.
    ODKAZ:

[Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou zobrazit URL odkazy - klikněte ZDE pro přihlášení/registraci.]



    Tak snad jsem alespoň trochu pomohl... Mrknutí
Chmura Zelený meeple
Odpovědět
#7
Trochu jsem upravil tvůj příspěvek (snad to nevadí). Mrknutí
 
Na figurky doporučuji samostatné "vyndavací krabičky". Figurky se nemusí pak samostatně vybírat, ale vyndáš celou krabičku a vysypeš, nasypeš, uložíš dle potřeby... figurky mám takto uložené podle barev.
Chmura Zelený meeple
[-] 1x   Mrs.nick
Odpovědět
#8
Myslím, že obvyklé poděkování nestačí! Šokován Šokován Šokován

 -šmoulův projekt na uložení Carcassonne se mě velice líbí a k dokonalosti mu samozřejmě dodává "šmoulová" modř,...prostě paráda a velice dobrý nápad pro majitele 3D tiskáren! Potlesk Potlesk Potlesk
Chmura Zelený meeple
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnuto Poslední příspěvek
  DÍLNA Divy lidstva - Jak uložit toto rozšíření? Chmura 14 223 21.10.2024, 14:29
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA 3D Start a insert-JAK SESTAVIT a VYLEPŠIT Chmura 4 179 2.11.2023, 17:44
Poslední příspěvek: Chmura
  DÍLNA Polep papírových krabiček (jak na to) Chmura 0 64 18.3.2023, 2:59
Poslední příspěvek: Chmura



Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)